logo-pdf Завантажити каталог

ТЕХНОЛОГІЯ МОНТАЖУ ЛЮКА З ФЛАНЦЕВИМ КОРПУСОМ І КОРПУСОМ BEGU

by Admin 15.11.2017
838 перегляд(ів)

Першим кроком є ​​монтаж залізобетонного опорного кільця (КО). Основне призначення опорного кільця КО - перерозподіл питомого навантаження з метою захисту опорної плити перекриття від руйнування. За рахунок конструкції опорного кільця питоме навантаження на плиту перекриття зменшується не менш ніж в 10 разів. Ні в якому разі не можна встановлювати корпус люка безпосередньо на плиту перекриття або замість опорного кільця підкладати «четвертинки» опорних кілець, цеглу або шматки старого асфальту! Не можна використовувати саморобні опорні кільця, а лише сертифіковані, виготовлені з дотриманням всіх технологічних хврвктерістік в заводських умовах. Потрібно пам'ятати, що опорне кільце КО для забезпечення безпеки руху відіграє не менш важливу роль, ніж сам люк.

Опорне кільце КО встановлюється безпосередньо на опорну плиту колодязя. Для того, щоб виставити опорне кільце на необхідну висоту, можна використовувати шматки старої керамічної плитки або щебінь. Іноді для «набору» необхідної висоти використовують два і більше опорних кільця. Компанія KASI виробляє опорні кільця з висотою 40мм, 60мм, 80мм, 100мм і 120мм. При монтажі люка з фланцевим корпусом або корпусом BEGU опорне кільце слід виставляти по висоті так, щоб від верхньої поверхні опорного кільця до поверхні асфальтового покриття залишалася вільна висота для монтажу корпусу люка на 10-20 мм більше, ніж висота самого корпусу люка. Наприклад, якщо висота корпусу люка становить 120 мм, то опорне кільце слід виставити так, щоб від верхньої поверхні опорного кільця до поверхні асфальтового покриття було віддаль не менше 130-140 мм. Для монтажу люків на крутих схилах компанія KASI виготовляє спеціальні опорні кільця висотою 100/60.

Після того, як опорне кільце КО виставлене на необхідну висоту, встановлюємо внутрішню надувну опалубку та зовнішню металеву опалубку. В якості внутрішньої надувної опалубки можна використовувати звичайну гумову автомобільну камеру розміром R14. Часто при заміні старого люка на новий, зовнішня металева опалубка не потрібна взагалі, так як функцію зовнішньої опалубки бере на себе асфальтове покриття навколо горловини колодязя.

Після установки опалубки утворена порожнина між опорною плитою та опорним кільцем заливається спеціальним швидкотвердіючим монтажним розчином IZOLSAN так, щоб нижній край опорного кільця занурився в стовп розчину не менше ніж на 20 мм. Завдяки високій плинності монтажного розчину і високій морозостійкості забезпечується надійна монолітна конструкція без повітряних порожнин і раковин, всього через 30 хвилин після монтажу здатна витримувати навантаження не менше 220 тонн. Детальніше про монтажний розчині IZOLSAN - на сторінці «Монтажні матеріали».

Вже через 3 хвилини монтажний розчин повністю твердне, після чого можна знімати опалубку.

Другим кроком є безпосередній монтаж люка. Корпус люка виставляється по висоті так, щоб верхній край корпусу по всій площині зрівнявся з рівнем дорожнього покриття. Під фланцеву частину корпусу можна підкладати шматки керамічної плитки або щебінь. Між верхньою поверхнею змонтованого опорного кільця і нижньою поверхнею фланцевої частини корпусу люка повинен бути зазор висотою 10-20 мм.

Далі корпус люка монтується точно так само як і опорне кільце - виставляється опалубка, після чого порожнина між опорним кільцем і корпусом люка заливається спеціальним монтажним розчином IZOLSAN так, щоб нижня частина корпусу люка занурилася в стовп монтажного розчину не менше ніж на 30-40 мм.

Через 3-4 хвилини можна знімати опалубку і асфальтувати порожнину навколо люка. Таким чином тривалість монтажу люка разом з асфальтуванням не перевищує 60 хвилин.

ВІДЕОСЮЖЕТ ПРО МОНТАЖ ЛЮКА З ФЛАНЦЕВИМ КОРПУСОМ


ВІДЕОСЮЖЕТ ПРО МОНТАЖ ЛЮКА З  КОРУСОМ BEGU