logo-pdf Завантажити каталог

ТЕХНОЛОГІЯ МОНТАЖУ ЛЮКА З САМОНІВЕЛЮЮЧИМ КОРПУСОМ

by Admin 13.11.2017
1486 перегляд(ів)

Першим кроком є ​​монтаж залізобетонного опорного кільця (КО). Основне призначення опорного кільця КО - перерозподіл питомого навантаження з метою захисту опорної плити перекриття від руйнування. За рахунок конструкції опорного кільця питоме навантаження на плиту перекриття зменшується не менш ніж в 10 разів. Ні в якому разі не можна встановлювати корпус люка безпосередньо на плиту перекриття або замість опорного кільця підкладати «четвертинки» опорних кілець, цегла або шматки старого асфальту! Не можна використовувати саморобні опорні кільця, а лише сертифіковані, виготовлені з дотриманням всіх технологічних вимог в заводських умовах. Потрібно пам'ятати, що опорне кільце КО для забезпечення безпеки руху відіграє не менш важливу роль, ніж сам люк.


Опорне кільце КО встановлюється безпосередньо на опорну плиту колодязя. Для того, щоб виставити опорне кільце на необхідну висоту, можна використовувати шматки старої керамічної плитки або щебінь. Іноді для «набору» необхідної висоти використовують два і більше опорних кільця. Компанія KASI виробляє опорні кільця з висотою 40мм, 60мм, 80мм, 100мм і 120мм. При монтажі люка з самонівелюючим (плаваючим) корпусом опорне кільце слід виставляти по висоті так, щоб від верхньої поверхні опорного кільця до поверхні асфальтового покриття залишалася б вільна висота для монтажу корпусу люка не більше 130 мм і не менше 100 мм. Опорне кільце при монтажі люка з самонівелюючим корпусом відіграє надзвичайно важливу адаптаційну функцію. Нижня частина самонівелюючого корпусу при монтажі повинна опуститися в отвір опорного кільця не менше ніж на 20 мм!

Після того, як опорне кільце КО виставлене на необхідну висоту, встановлюємо внутрішню надувну опалубку та зовнішню металеву опалубку. В якості внутрішньої надувної опалубки можна використовувати звичайну гумову автомобільну камеру розміром R14. Часто при заміні старого люка на новий зовнішня металева опалубка не потрібна взагалі, так як функцію зовнішньої опалубки бере на себе асфальтове покриття навколо горловини.

Після установки опалубки утворена порожнина між опорною плитою та опорним кільцем заливається спеціальним швидкотвердіючим монтажним розчином IZOLSAN так, щоб нижній край опорного кільця занурився в стовп розчину не менше ніж на 20 мм. Завдяки високій плинності монтажного розчину і високій морозостійкості забезпечується надійна монолітна конструкція без повітряних порожнин і раковин, всього через 30 хвилин після монтажу здатна витримувати навантаження не менше 220 тонн. Детальніше про монтажний розчин IZOLSAN - на сторінці «Монтажні матеріали»

Вже через 3-5 хвилин монтажний розчин повністю твердне, після чого можна знімати опалубку

Другим кроком є безпосередній монтаж люка з самонівелюючим (плаваючим) корпусом. Після монтажу опорного кільця вся поверхня навколо горловини колодязя змащується бітумом і встановлюється внутрішня металева опалубка.

Утворена порожнина навколо внутрішньої металевої опалубки асфальтується.

Відразу після асфальтування знімається металева опалубка.

В утворений отвір вставляється люк з самонівелюючим корпусом і з допомогою вібромашини запресовується в свіже асфальтове покриття до тих пір, поки верхня поверхня люка не зрівняється з поверхнею асфальтового покриття.

Люки з самонівелюючим корпусом - ідеальне рішення при заміні старих люків на нові!

ВІДЕО ДЕМОНСТРАЦІЯ МОНТАЖУ ЛЮКА З САМОНІВЕЛЮЮЧИМ КОРПУСОМ