logo-pdf Завантажити каталог

ПРО ЛЮКИ СЕРІЇ BEGU

by Admin 17.11.2017
530 перегляд(ів)

BEGU - від двох німецьких слів BETON (бетон) і GUSS (лиття, виливок). На сьогоднішній день BEGU-це найсучасніша і поширена в країнах Євросоюзу технологія виготовлення люків для каналізаційних, телефонних, електротехнічних, газових та інших інженерних мереж. У чому ж суть даної технології?

Для виробництва люків використовується сірий чавун з пластинчастим графітом марки не нижче СЧ20 в комбінації зі спецбетоном марки C 35/45, EN 206 (XC4, XD1, XF4, XM2 (CZ, F.1), Cl0,40-Dmax16-F2), що відповідає вітчизняному стандарту М600. На малюнку нижче показаний розріз люка, корпус і кришка якого виготовлені за технологією BEGU.

Конструкція люка спроектована так, що основну несучу функцію виробу бере на себе чавунна відливка, яка є, можна сказати, скелетом виробу. Безпосередньо саме конструкція чавунної виливки визначає клас навантаження і основні розміри, бере на себе опорно-посадочну функцію та функцію захисту бетонного наповнення в місцях постійних максимальних навантажень і контактних поверхонь. Конструкція виливки включає в себе додаткові елементи, які забезпечують зчеплення чавунної і бетонної частини. Мінімальна межа міцності на розтягування чавуну з пластинчастим графітом, який використовується для виробництва люків - 200 МПа. Завдяки пластинчастому графіту в сірих чавунах вдало поєднуються хороші антифрикційні властивості, зносостійкість, здатність гасити вібрації і мала чутливість до концентраторів напружень.

Спецбетон марки С35 / 45, EN206 (М600) - бетон з найвищими показниками таких фізико-механічних властивостей, як міцність, щільність, водонепроникність, морозостійкість, стійкість проти корозії. Такий бетон використовується в основному для будівництва залізобетонних мостових конструкцій, гідротехнічних споруд, залізобетонних споруд спеціального призначення та інших конструкцій з особливими вимогами до міцності, стійкості до агресивного середовища і іншим навантаженням, які руйнують звичайний бетон. За вимогами європейського стандарту EN 124 бетон, який використовується для виробництва люків, повинен бути не нижче марки С35 / 45, EN206 (М600). Оскільки люки з бетонним наповненням постійно знаходяться в агресивному середовищі, то для того щоб не руйнувався сам бетон, величезне значення має обладнання і технологія наповнення бетоном. Компанія KASI виробляє люки за технологією BEGU на спеціальних повністю автоматизованих лініях, що забезпечує стабільно високий рівень якості продукції та високу продуктивність. Але навіть найсучасніших технологій іноді може бути недостатньо для виробництва високоякісної продукції при використанні неякісної сировини. Тому величезна увага приділяється саме підбору необхідної сировини і матеріалів, що входить контроль на які здійснюється в умовах ультрасучасної лабораторії. Підготовка і безпосереднє надходження всіх необхідних сировинних компонентів в камеру змішування бетону відбувається під найсуворішим комп'ютерним контролем. Всі складальні процеси відбуваються за методом вібропресування.

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ ЛЮКІВ СЕРІЇ BEGU:

  • кришка люка, наповнена бетоном, не представляє інтересу для «мисливців за металом»;
  • кришки люків, наповнені бетоном, через свого великої ваги не вибиваються з корпусів під колесами автотранспорту, що значно зменшує ймовірність ДТП;
  • комбінація чавуну з бетоном значно підвищує фізико-механічні властивості люків і дозволяє виключити з конструкції різні шарнірні і блокуючі пристрої, що значно спрощує експлуатацію таких виробів.