Новини та події

Люки з логотипом «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»

Компанія KASI розробила та виготовила каналізаційні люки з логотипом «Харківводоканал»…

Міжнародна виставка IFAT Entsorga 2016 рік

Компанія KASI братиме участь у найбільшій міжнародній виставці IFAT Entsorga 2016...

Наша продукція

Замовити прайс-лист

Заповніть будь ласка поля анкети. Наш менеджер у зв’яжеться з Вами та надасть ціни і всю необхідну інформацію щодо нашої продукції.


Будь ласка, додайте 5 й 6.

Каталог продукції KASI

Завантажити pdf

Каталог продукції JAFAR

Завантажити pdf

Стандартна схема монтажу люків

В країнах СНД монтаж люка (встановлення корпусу люка) проводиться безпосередньо на бетонну або залізобетонну конструкцію, технічні вимоги до якої визначаються діючим ГОСТом 8020-90. Нижче на схематичному малюнку показана стандартна схема монтажу люка.

Позначення на малюнку:

ЛК – люк каналізаційний
КО – кільце опірне
ПП – плита перекриття
КК – каналізаційний колодязь

УВАГА! Корпус люка має обов’язково встановлюватися
лише на опірне кільце КО, а не на плиту перекриття!

Основне призначення опірного кільця КО – перерозподіл питомого навантаження з метою захисту опірної плити перекриття від руйнування. За рахунок конструкції опірного кільця питоме навантаження на плиту перекриття зменшується не менше чим в 10 разів. Ні в якому разі не можна встановлювати корпус люка безпосередньо на плиту перекриття або замість опірного кільця підкладати цеглу або розчин. Не можна використовувати саморобні опірні кільця, а лише сертифіковані, виготовленні з дотриманням всіх технологічних умов в заводських умовах. Потрібно пам’ятати, що опірне кільце КО в забезпеченні безпеки руху відіграє не меншь важливу роль, чим сам люк.

На жаль, в нашому повсякденному житті будівельники та комунальники не дотримуються технології будівництва та ремонту каналізаційних колодязів, часто використовують замість опірних кілець звичайну цеглу та звичайний розчин. Від постійних навантажень та в умовах агресивного середовища цегла з розчином під тиском корпуса люка руйнуються, а сам люк просідає нижче рівня дорожнього покриття. Далі фланшева частина корпуса люка із-за свого неправильного положення (нерівномірної опорної площі) ламається або починає руйнувати саму плиту перекриття. Окрім того, що на капітальний ремонт каналізаційного колодязя знадобляться чималі кошти, такий варіант безвідповідального виконання монтажу люка може принести учасникам дорожнього руху чимало неприємностей та навіть привести до ДТП з важкими наслідками. Показані нижче фотоматеріали ілюструють типові проблеми та наслідки, до яких може привести недотримання вимог будівництва та ремонту каналізаційних колодязів.