Новини та події

Люки з логотипом «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»

Компанія KASI розробила та виготовила каналізаційні люки з логотипом «Харківводоканал»…

Міжнародна виставка IFAT Entsorga 2016 рік

Компанія KASI братиме участь у найбільшій міжнародній виставці IFAT Entsorga 2016...

Наша продукція

Замовити прайс-лист

Заповніть будь ласка поля анкети. Наш менеджер у зв’яжеться з Вами та надасть ціни і всю необхідну інформацію щодо нашої продукції.


Будь ласка, порахуйте 6 + 8.

Каталог продукції KASI

Завантажити pdf

Каталог продукції JAFAR

Завантажити pdf

Cучасні технології монтажу люків

2012-07-10 14:57


Монтаж люка з фланцевим корпусом


Монтаж люка з корпусом BEGU


Монтаж люка з самонівелюючим корпусом


На сьогоднішній день технологія монтажу люків відіграє дуже важливу роль для забезпечення безпеки дорожнього руху. На сторінці «Стандартна схема монтажу люків» описаний сам стандартний принцип монтажу, який відповідає діючим вимогам та наслідки, до яких можуть призвести недотримання даних вимог. Проте, навіть строгого дотримання ДСТУ 8020-90 при будівництві каналізаційних колодязів та монтажі каналізаційних люків часто недостатньо для забезпечення надійної та тривалої експлуатації колодязів, а ще важливіше – для забезпечення безпеки дорожнього руху. Самим «слабким місцем» у будівництві каналізаційного колодязя є безпосереднє встановлення каналізаційного люка, тобто монтаж опірного кільця (КО) та корпусу люка. В країнах СНД для монтажу опірного кільця та корпуса люка використовують звичайний товарний бетонний розчин. Це традиційна помилка, яка і створює в майбутньому масу проблем! Можна сказати, що традиційна вітчизняна схема монтажу на сьогоднішній день просто морально застаріла! Навіть при умові, що бетонний розчин буде марки не нижче М400, а монтажники професійно на цей розчин встановлять залізобетонне кільце та корпус люка, в наших кліматичних умовах та під дією високих навантажень така конструкція в найкращому випадку не «протягне» і двох років. Зазвичай після монтажу у такий спосіб в бетонній основі, на яку встановлено опірне кільце та корпус люка, залишаться раковини, в які рано чи пізно потрапить вода, яка обов’язково зробить свою «роботу». Не слід забувати і про «людський фактор», адже зазвичай наші працівники-монтажники готують бетонний монтажний розчин на місці монтажу з допомогою підручних засобів та інструментів. То ж якої якості після цього буде такий бетонний розчин, якої марки, чи зможе такий розчин перезимувати хоч одну зиму? І після такого монтажу вже відразу по весні всі дивуються, чому люки на наших дорогах попровалювались нижче рівня дорожнього полотна. Спочатку почне руйнуватись бетонний розчин, потім саме опірне кільце, після чого люк «просяде» і почне «з’їдати» саму плиту перекриття. Такий «вітчизняний підхід» тільки спочатку здешевлює монтаж.

В країнах Євросоюзу для монтажу опірних кілець і люків використовується спеціальний швидкотвердіючий монтажний розчин (детальніше на сторінці «Монтажні матеріали»), який повністю затвердіває вже через 3 хвилини після заливки, а через 30 хвилин після монтажу здатен витримувати навантаження у 220 тон. Всього через 30 хвилин після монтажу люка з використанням такого розчину можна відновлювати по проїжджій частині транспортний потік. Завдяки високій текучості такого монтажного розчину забезпечується рівномірна щільна опірна поверхня для залізобетонного опірного кільця та корпуса люка (без повітряних порожнин та раковин), а такі властивості розчину як висока морозостійкість і водонепроникність дозволяють захистити конструкцію каналізаційного колодязя від руйнування. Жодна будівельна європейська компанія при монтажі люків не обходиться сьогодні без такого розчину. Такий розчин зазвичай використовується також для термінового і швидкого ремонту злітно-посадочних смуг в аеропортах, для швидкого монтажу дорожніх знаків, систем лінійного водовідведення та у багатьох інших випадках. Використання сучасних монтажних матеріалів та нових технологій монтажу дозволяють уникнути багатьох типових проблем сьогодення.

Більш детально про сучасні технології монтажу люків, про сучасні монтажні матеріали Ви зможете дізнатися на сторінці «Сучасні технології монтажу люків».

Назад