Новини та події

Люки з логотипом «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»

Компанія KASI розробила та виготовила каналізаційні люки з логотипом «Харківводоканал»…

Міжнародна виставка IFAT Entsorga 2016 рік

Компанія KASI братиме участь у найбільшій міжнародній виставці IFAT Entsorga 2016...

Наша продукція

Замовити прайс-лист

Заповніть будь ласка поля анкети. Наш менеджер у зв’яжеться з Вами та надасть ціни і всю необхідну інформацію щодо нашої продукції.


Будь ласка, порахуйте 7 + 7.

Каталог продукції KASI

Завантажити pdf

Каталог продукції JAFAR

Завантажити pdf

Елементи колодязів «EUROSTANDART»

Компанія KASI пропонує Вашій увазі бетонні елементи «EUROSTANDART» для монтажу герметичних (водонепроникних) оглядових колодязів водопровідних, каналізаційних, газових та інших інженерних мереж. Дана продукція пропонується в Україні вперше та немає аналогів у вітчизняних виробників.

За європейськими стандартами у всіх країнах Євросоюзу абсолютно всі оглядові колодязі мають бути герметичими з метою забезпечення охорони навколишнього середовища. На превеликий жаль, на сьогоднішній день в Україні використовують бетонні елементи колодязів, виготовлені за старими «совковськими» стандартами та технологіями. З таких елементів просто неможливо побудувати екологічно безпечні колодязі. Конструктиви вітчизняних елементів колодязів морально і фізично застарілі, а монтажники для монтажу оглядових колодязів традиційно використовують кувалди, відбійні молоти та звичайний цементний розчин. Оглядовий колодязь, змонтований з традиційних вітчизняних бетонних елементів на сьогоднішній день - небезпечне джерело забруднення довкілля, порушення санітарних та екологічних норм! Через «диряві» вітчизняні оглядові колодязі в навколишнє середовище потрапляють забруднені стічні та фекальні води з великою концентрацією шкідливих відходів побутової хімії, яка останнім часом використовується все більше і більше. Все це створює реальну небезпеку не тільки для оточуючого середовища, а й для здоров'я та життя людей. Особливо небезпечними стають великі урбанізовані міста з великою концентрацією та густиною змонтованих вітчизняних оглядових колодязів. Ні для кого вже не секрет, що існуючі інженерні мережі в Україні насьогодні - на грані екологічної катастрофи. У 2010 році в Україні був прийнятий новий державний стандарт ДСТУ Б В.2.6-106:2010 „Конструкції бетонні і залізобетонні для колодязів каналізаційних, водопровідних і газопровідних мереж. Технічні умови" (введений в дію на заміну застарілого ГОСТ 8220-90). Даний стандарт був розроблений на основі діючих європейських стандартів та поширюється на бетонні елементи для оглядових колодязів європейського взірця.

В чому ж суть конструктивних рішень та переваг бетонних елементів серії «EUROSTANDART»?

Нижче – монтажна схема та фото готової конструкції оглядового колодязя, змонтованого з елементів колодязя за європейським стандартом. Конструкція оглядового колодязя включає в себе: камеру колодязя (днище), одне або декілька стінових кілець (КС), конус колодязя, кільце опірне (КО) та люк.

Пропонуємо детально розглянути основні конструктивні рішення та переваги кожного з елементів серії «EUROSTANDART»

КАМЕРА КОЛОДЯЗЯ (ДНИЩЕ)

Камера колодязя «EUROSTANDART» - це днище колодязя, монолітний елемент стінового кільця з дном. У вітчизняних конструкціях оглядових колодязів зазвичай використовують окремі елементи – абсолютно плоске горизонтальне днище та стінове кільце колодязя, що при монтажі потребує додаткових витрат на ущільнення і герметизацію шва та значно ускладнює сам монтаж. Саме цей монтажний шов між днищем та стіновим кільцем при використанні традиційних вітчизняних елементів і є дуже проблемним місцем щодо герметичності оглядового колодязя.

Всі камери колодязів «EUROSTANDART» від компанії KASI обладнані вхідними та вихідними отворами з необхідним діаметром. Всі отвори виготовляються на етапі виготовлення камер колодязів з допомогою спеціальних закладних пластикових вставок. Камера колодязя КЛК10.6 може бути обладнана отворами діаметром 200, 250, 300 мм, а камера КЛК10.10 – 200, 250, 300, 400, 500 і 600 мм. Кількість та діаметри отворів, градус відводів має бути наданий замовником в технічному завданні. Пластикові вставки отворів додатково комплектуються ущільнюючими гумовими прокладками, які забезпечують надійну герметичність при під'єднанні труб. При монтажі оглядових колодязів з використанням вітчизняних бетонних елементів монтажникам доводиться самостійно пробивати отвори в кільцях колодязів, що досить таки не просто. В такому випадку про герметичність під'єднання труби можна взагалі забути, не кажучи вже про те, що від такого «пробивання» отворів утворюються тріщини в стінках кілець, порушується цілісність конструкції та в результаті міцність самої конструкції залізобетонного колодязя.

Камери колодязів «EUROSTANDART» можуть бути додатково обладнані лотковою системою каналів.

Ще одна важлива перевага конструкції камери колодязя «EUROSTANDART» в тому, що вертикальна стінка має товщину 150 мм. Камера колодязя «EUROSTANDART» – це фундаментальна основа всього оглядового колодя в цілому і вона розрахована на навантаження не менш ніж 220 тон. Товщина ж стінки вітчизняного кільця, з якого монтується робоча камера - 80 мм.

КІЛЬЦЕ СТІНОВЕ (КС) «EUROSTANDART»

Кільця стінові (КС) серії «EUROSTANDART» відрізняються від традиційних вітчизняних тим, що в конструкції перших передбачені спеціальні посадочні місця («замок»), які мають велике значення не тільки для герметизації колодязя, а й виконують функцію центрації та запобігають можливому зміщенню кілець. Окрім того така конструкція кілець значно спрощує та прискорює монтаж. На сьогоднішній день компанія KASI виготовляє кільця стінові (КС) серії «EUROSTANDART» з висотою H – 250 мм, 500 мм, 1000 мм та з внутрішнім діаметром D wew – 1000 мм.

Всі кільця стінові (КС), камери колодязя так конуса серії «EUROSTANDART» можуть бути обладнані опорними скобами нового покоління, які вмонтовуються в стінку кільця в автоматичному режимі на етапі формовки.

КОНУС КОЛОДЯЗЯ «EUROSTANDART»

Конус колодязя – верхній елемент колодязя. Конструктивно конус колодязя одночасно поєднує в собі два елементи, які традиційно використовуються в Україні – кільце стінове (КС)та опорну плиту (кришку колодязя). Основна перевага конуса «EUROSTANDART» полягає саме в його конструкції, яка розрахована на великі навантаження та здатна забезпечити надійну герметичність верхньої частини колодязя.

При виготовленні бетонних елементів колодязів «EUROSTANDART» використовується бетон марки не нижче М400. Вся продукція виготовляється на сучасних повністю автоматизованих лініях MERKUR і PLUTO (лінії власного виробництва) методом напівсухого вібропресування.